Péter Szabó Szilvia

                          

SHOP

Két világ közt

Megjelenés éve: 2020.
Dalok száma: 1
Kiadó: ORI Zrt.
iTunes | Spotify | Play Áruház


Ébredő

Megjelenés éve: 2018.
Dalok száma: 13
Kiadó: M-Prod Artist
iTunes | Spotify | Play Áruház

 

Az éj után

Megjelenés éve: 2017.
Dalok száma: 1
Kiadó: M-Prod Artist
iTunes | Spotify | Play Áruház



Egyszer még

Megjelenés éve: 2016.
Dalok száma: 2
Kiadó: Magneoton
iTunes | Spotify | Play Áruház



Látomás

Megjelenés éve: 2015.
Dalok száma: 1
Kiadó: Universal Music Hungary
iTunes | Spotify | Play Áruház

 

Bíbormadár

Megjelenés éve: 2014.
Dalok száma: 1
Kiadó: Universal Music Hungary
iTunes | Spotify | Play Áruház

 

Hív a világ

Megjelenés éve: 2014.
Dalok száma: 1
Kiadó: Universal Music Hungary
iTunes | Spotify | Play Áruház

 

Szép világ

Megjelenés éve: 2013.
Dalok száma: 1
Kiadó: Universal Music Hungary
iTunes | Spotify | Play Áruház



Revolution

 Megjelenés éve: 2013.
 Dalok száma: 14
 Kiadó: Universal Music Hungary
 iTunes | Spotify | Play Áruház


Rólunk szól

 
 

Megjelenés éve: 2013.
Dalok száma: 1
Kiadó: Universal Music Hungary
iTunes | Spotify | Play Áruház


Blind love

 

Megjelenés éve: 2013.
Dalok száma: 1
Kiadó: Universal Music Hungary
iTunes | Spotify | Play Áruház


Érezd, hogy élsz

Megjelenés éve: 2012.
Dalok száma: 1
Kiadó: Universal Music Hungary
iTunes | Spotify | Play Áruház


Érezd, hogy élsz (live mix)

Megjelenés éve: 2012.
Dalok száma: 1
Kiadó: Universal Music Hungary
iTunes | Spotify | Play Áruház


Bring me to life

 
 

Megjelenés éve: 2012.
Dalok száma: 1
Kiadó: Universal Music Hungary
 iTunes | Spotify | Play Áruház

 

Kezes-lábas

A hazai zenei élet tabelláján előkelő helyen álló NOX együttes tagjai állandó szereplői a televíziós műsoroknak és a különféle magazinoknak. A csapat énekesnőjéről, Péter Szabó Szilviáról főtáncosáról, Nagy Tamásról szinte már mindent tudnak a rajongók. A sporthoz való kötődésükről azonban kevés szó esik, pedig a zenei karriert megelőzően egyikük kézzel, másikuk lábbal próbált a pályán maradni. Szilvi kézilabdás emlékeit felidézendő stábunk rendhagyó interjú-helyszínre invitálta a két frontembert: a Ferencváros női együttesének Debrecen elleni bajnoki mérkőzésére. Tomi közismerten Fradi-drukker, s miután két éve rendszeres vendége a kézilabdameccseknek is, számára nem volt idegen a terep. A 25 éves, Dalnokok Ligája-győztes énekesnő azonban tíz év után indította újra útjára a labdát - ő végezte el a rangadó kezdődobását - ám a hosszú kihagyás ellenére őt is gyorsan magával ragadta az öltözői hangulat.

- Elsőre meglátták bennetek a nyerő páros lehetőségét?
Nagy Tamás: Nem egészen. Én eredetileg - a produkcióba a néptánc vonalat behozó - koreográfusként kerültem a csapatba, de olyan jól sikerült az első munkánk, hogy nem tudták megtanulni azok a táncosok, akiket kiválasztottak Szilvi mögé. Ezért nekem és a koreográfustársamnak kellett bemutatnunk az elképzelésünket, ez viszont nagyon jól ment - így kerültem én előtérbe.

- És hogyan került a NOX énekesnője a kezdőcsapatba?
Péter Szabó Szilvia: Velem elég gyorsan történtek az események, amelynek az lett a vége, hogy érettségi előtt három hónappal Forráskútról a fővárosban találtam magam. Az ezt követő hetekben már nagyon kemény munka folyt az együttesben, én pedig két próba között elvonultam és magoltam a tételeket.

- Hogy bírtad a terhelést?
Szilvi: Gyerekkorom óta hozzászoktam a pörgéshez, a feladatokhoz, s ahhoz hogy egyszerre több helyen kell megállnom a helyem. Kislányként minden napom úgy nézett ki, hogy hazarohantam, ledobtam a táskámat és szaladtam tovább valamilyen szakkörre. Anyukám nem is tudta számon tartani az elfoglaltságaimat, ami nem volt csoda, én ugyanis tanultam furulyázni, jártam színjátszókörbe, énekkarra, versenytáncra, néptáncra, testépítésre és kézilabdázni.

- Témánál is vagyunk. Mennyire volt fontos számodra a kézilabda az említett elfoglaltságok között?
Szilvi: Nem gondolkodtam profi karrierbe, de természetes dolog volt számomra, hogy sportoljak. Negyedik osztályos voltam, amikor Szegedről Forráskútra költöztünk, és ott rögtön bekerültem a suli kézilabdacsapatába. Ahogyan ez már lenni szokott, először csak a kispadon ücsörögtem, hiszen előttem ott voltak a nagy felsősök, ők voltak a kezdőjátékosok. Aztán folyamatosan egyre több játéklehetőséget kaptam. Hozzáteszem, először nagyon megörült nekem az edző, tekintve, hogy balkezes vagyok, de amikor meglátta, hogy a jobb kezemben fogom a labdát, már nem volt annyira lelkes.

- Szóval balkezes vagy, de jobb kézzel játszottál a - gondolom - balátlövő poszton?
Szilvi: Így van, bal átlövő voltam. Egyébként íráshoz, rajzoláshoz a bal kezemet használom, a kést is a balban fogom. Viszont, ha valamit ollóval kell vágnom, azt jobb kézzel teszem. Azt szoktam mondani, hogy két balkezes vagyok.

- Voltak sikereid a kézilabdapályán?
Szilvi: Annak idején a környékbeli településeken hagyományosan töb sportágban is megrendezték az úgynevezett ÁFÉSZ-kupát. Annak ellenére, hogy mindenkitől kikaptunk, szerettünk oda járni és kézilabdázni. Néha, kisebb falusi csapatok ellen azért akadt sikerélményünk is.

- Lehettél volna kézilabdázó? Úgy értem, mondta valaki, hogy tehetséges vagy?
Szilvi: Nem kezeltek úgy bennünket, hogy komolyan vegyük a sportolást. A kézilabda számomra csupán hobbi volt, amely hozzátartozott az általános iskolás éveimhez. Amikor nyolcadik végén elballagtunk, vége lett, és megmaradt szép emléknek. Ha a kézilabdában nem is mondták, hogy tehetséges vagyok, egy másik sportággal kapcsolatban többen felvetették, hogy talán érdemes lenne komolyabban vennem. Ez a síelés volt. Nem említettem, de azt is csináltam.

- És egy szolnoki, táncosnak készülő kis srác életében milyen szerepet játszhatott a sport?
Tomi: Nagyon is fontosat. Én fociztam, és nem is rosszul! Alacsony vagyok és testalkatomból adódóan gyors, gólerős csatár voltam. A futball egyébként családi hagyomány nálunk, korábban apukám is focizott. Valóban, miután bejött az életembe a tánc, egy ideig még ment a kettő együtt, de egyszer dönteni kellett. Ez a pillanat hetedik osztályos koromban jött el. Az egyik oldalon az edzőm azt mondta, lát bennem fantáziát, de hozzátette, ha labdarúgó akarok lenni, akkor ettől kezdve legyen minden a foci. A másik oldalon viszont édesapám próbált lebeszélni, mondván a futballból nem lehet megélni. Megkért, válasszak magamnak valami rendes szakmát. Én választottam. A táncot.

- Az edződ véleményén túl semmi nem szólt a foci folytatása mellett?
Tomi: Dehogynem! Amikor válaszút elé kerültem, a lehetséges karrier felvázolásánál az edzőm még csak ott tartott, hogy fölvisz a Szolnoki MÁV MTE csapatához, de én rögtön továbbgondoltam a dolgot, és álmomban már ott tartottam, hogy Fradi, Üllői út, gólöröm... Aztán apám véget vetett az ábrándozásnak.

- A Ferencváros iránti rajongás is családi örökség?
Tomi: Igen, zöld-fehér a vérem, éppúgy, mint az apukámé. Született fradisták vagyunk, gyerekkoromban klubtagsági igazolványunk is volt, és rendszeresen jártunk fel Szolnokról az Üllői útra. Egy-egy ilyen napot hatalmas élményként éltem meg. Akkor még nyugodtan ki lehetett menni a családdal a futballmeccsekre. Nagyon szép idők voltak, balhék nélkül.

- Nem is lehet kérdés, hogy kitartottál-e a Ferencváros mellett az NB II-ben is. Hogyan élted, éled meg a klub mélyrepülését?
Tomi: Természetesen kitartottam a csapat mellett, továbbra is járok a meccsekre. De nem tagadom, borzasztó érzés volt megélni a klub körül történt dolgokat.

- Követed a magyar élvonal küzdelmeit is?
Tomi: A magyar élvonalbeli meccseken már nincs mit nézni, és egyre kevésbé tudok azokkal a dolgokkal azonosulni, amelyek a hazai fociban történnek. Itt van például az edzőkérdés. Véleményem szerint az edzőcserék nem jelentenek megoldást, nem értem a három mérkőzésre szóló ultimátumokat. Szerintem a tréner olyan, mint a koreográfus, aki a próbákon megtanít valamit a tanítványainak, de azt színpadon már a táncosnak kell megmutatnia. Ha nem sikerül az előadás, nem a koreográfust, hanem a táncost kell kirúgni.

- Mit nézel a magyar foci helyett?
Tomi: A spanyol és az angol bajnokságokból szívesen nézek meccseket. És persze a Bajnokok Ligáját.

- Kedvenc külföldi sztárcsapatod?
Tomi: A Chelsea.

- A futball szeretete közös vonás a NOX két frontemberében?
Szilvi: Én nem értek a focihoz. A legutóbbi vb-n Trinidad és Tobagónak szurkoltam, az esélytelensége miatt. De ha nem is vagyok szakértő, a nagy világversenyeket megnézem, és ha időm engedi, a Bajnokok Ligája meccseket is.

- Nézel kézilabdameccseket is?
Szilvi: Élőben nem, és a tévéműsorban sem keresem direkt a kézilabda-közvetítéseket, de ha rákapcsolok egy-egy meccsre, akkor mindig végignézem.

- Van kedvenc csapatos, kézilabdázód?
Szilvi: Klubszinten nincs kedvencem, én a válogatottért tudok leginkább szorítani. A kedvencem Farkas Ági volt, az ő játékát nagyon szerettem nézni.

- Az együttes férfiarcát viszont rendszeresen lehet látni a Ferencváros női kézilabda-mérkőzésein a pálya széli VIP-páholyban. A tánc és a futball mellé mikor és hogyan kapcsolódott be az életedbe a kézilabda?
Tomi: Egy kedves barátom, a gödöllői alpolgármester nagy kézilabda rajongó, maga is játszott tizenhat évig. Ő mondta nekem egyszer, hallotta, hogy nagy fradista vagyok, meghív, jöjjek el egy kézimeccsre a Népligetbe. Eljöttem. Ez két évvel ezelőtt történt. Nagyon megtetszett a hangulat, elsőre itt ragadtam. Sokszor néztem én addig is kézilabdát a tévében, de élőben teljesen más. Akkor az igaz, ha hallod, ahogy dübörög a parketta, ha közelről látod, hogyan "gyilkolják" egymást a játékosok.

- Hogyan viseled a vereségeket?
Tomi: Nagyon nehezen bírom! Én lelkes típus vagyok, szívemre veszem a dolgokat. Ha nem megy a csapatnak és kikap, teljesen rosszul vagyok. De szerencsére eddig jóval több győztes meccset láttam. Sőt, miután elkezdtem járni a ferencvárosi lányok mérkőzéseire, jó szériánk volt, mindig nyertek a lányok. Amikor viszont nem tudtam személyesen is kint lenni, többször előfordult, hogy kikaptak. Ezt látva, több szurkoló is megkért, hogy a jövőben egyetlen találkozót se mulasszak el, mert egyfajta kabala lettem.

- A legemlékezetesebb meccs?
Tomi: A 2006-os EHF-kupa-döntő visszavágója. Miután aznap koncertünk volt, a kellékeket szállító teherautót kinyitva hallgattam a Petőfi rádión a közvetítést. A hazai meccsen egygólos előnyt szerzett a Fradi, és fantasztikusan játszott a horvátországi visszavágón is a Podravka Koprivnica ellen. Jelentős előnyre tettünk szert, de ez a találkozó utolsó percére elfogyott. Majd' megőrültem a rádió mellett, ahogy csökkent a különbség. Azt hiszem, jobb is, hogy nem láttam!

- Akkor szenzációs siker: kupagyőzelem lett a vége. Ha azonban az ember nőikézilabda-drukker, előfordul, hogy bosszankodni kényszerül...
Tomi: Ne is mondd! Végigkövettem én az elmúlt évek nagy csalódásait. És - ha ez szóba kerül - mindig elnézést kérek a játékosoktól, de fenntartom a véleményemet. Szerintem az, hogy egy jelentősebb előnyt eladva rendre a végjátékban kapunk ki, magyar betegség. Ha korábban kezdek kézilabdameccsekre járni, már ennyi hajam sem lenne.

Szilvi: Szoktam nézni férfikézilabdát is, és én a mentális különbségeken túl is alapvetően másnak látom a nők és a férfiak játékát. Elég durva sportág ez, és elsősorban a női kézilabda az. A fiúk sokkal tisztábban játszanak, a lányok nagyon kemények, elég rendesen verekednek a pályán. Ebből annak idején magam is kaptam ízelítőt: máig élénken él bennem, amikor egy felugrásnál az ellenfél játékosa ököllel jól gyomorszájon vágott és hatalmasat csattantam a padlón. Ennek ellenére, minden kisiskolásnak ajánlanám a kézilabdát, akár kötelező jelleggel is, mert olyan jól le lehet benne vezetni a suliban felgyülemlett energiát.

- Egy-egy koncert tőletek is jó kondíciót, kifogástalan állóképességet követel. Hogyan tartjátok magatokat formában?
Szilvi: A külsőm genetikai adottság, nem kell érte különösebben tennem. Mások gyakran mondják, hogy szerencsés alkat vagyok, én azonban nem bánnám, ha sikerülne fölszednem pár kilót. A nők többségéhez hasonlóan én is szívesen eljárnék fitnesztermekbe és kipróbálnám az olyan mozgásformákat, mint a Kangoo Jump.

Tomi: A táncosok csak bizonyos kereteken belül sportolhatnak a sérülésveszély miatt. A kondíció megőrzését leginkább a napi munka jelenti. A turnéidőszak elég kemény, hiszen minden héten van fellépés, közte pedig próbálunk. Nálunk a próba az edzés, ami ugyanúgy kihagyhatatlan, mint a sportolóknál. Ezeken mi megcsináljuk a teljes koncertet erőből, ami ad egyfajta állóképességet. Ami pedig a "felkészülési időszakot" illeti: hat hónap alatt áll össze egy kétórás műsor. Ebben a periódusban napi 5-6 órát próbálunk.

- Említetted, hogy a kézilabda csak szép emlékként maradt meg benned. De mi a helyzet a tánccal?
Szilvi: A versenytánc folytatására kapacitáltak, de az is abbamaradt. Azonban a mai napig képben vagyok vele, megvannak a magam kedvencei. A versenytánc kőkemény, hatalmas fizikai megterhelés, amely közben az embernek a feje búbjától a kislábujjáig mindene dolgozik. Egy-egy háromórás edzésen csuromvizes lettem. Ennek ellenére nagyon szerettem. A középiskolában még próbálkoztam a tánc folytatásával, de sajnos a klubokban nagyon kevés a fiútáncos. Akinek pedig lett volna kedve hozzá, még lapos cipőben is jóval alacsonyabb volt nálam. Bár nem lettem profi, nagyon sokat köszönhetek a táncos múltnak. A tánc nagy fegyelmezettséget követel. Tartást és kitartást ad.

- A fegyelem bizonyára elengedhetetlen egy NOX szintű produkcióban, amelyben közel hatvan főből álló stáb dolgozik. Jó csapatjátékosok vagyok?
Tomi: Nagyon kemény volt az összekerülésünk utáni időszak. Eltartott egy ideig, mire átvettük egymás ritmusát és összecsiszolódtunk. Olyan ez, mint amikor új játékos kerül egy együttesbe. A mi munkánk is csapatjáték, ahol alkalmazkodni kell a másikhoz. Az hiszem, most már nyugodtan kijelenhetem, jó csapatjátékosok vagyunk!

2007. november 7.
Sztársport

 

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre